KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 10458434
nr 1045 8434
Marianne Ebeling
(1930-1979), Sverige
Gouache, Marianne Ebeling (1930-1979), Flickor, signerad, 66x62
Marianne Ebeling, svensk bildkonstnär född 1930, död 1979.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2016
kl 19:12:27
3/7 17:29:29
Marianne Ebeling
Läs mer om Marianne Ebeling
Gouache
ABC-flickor (Lisa Larson)